Gdynia Kształci Europejsko

Numer projektu:

W.54.I.2019

Lider projektu:

Fundacja Instytut Wiedzy i Kompetencji ul. Mikołaja Reja 5/7, 81-441 Gdynia

Data rozpoczęcia projektu:

02-09-2019

Data zakończenia projektu:

30-11-2021

Cel projektu:


Celem projektu jest transfer od Partnera Ponadnarodowego (Stowarzyszenia na rzecz Zatrudnienia i Kwalifikacji Zawodowych Bad Freienwalde- Niemcy) i adaptacja do polskich warunków narzędzi podnoszenia kompetencji miękkich uczniów szkół zawodowych.

Grupa docelowa projektu:

Rozwiązanie dedykowane jest:

  • pracownikom szkół ponadpodstawowych o profilu zawodowym (technika, szkoły branżowe), w szczególności pedagogom szkolnym, psychologom szkolnym, wychowawcom,
  • doradcom zawodowym pracującym z młodzieżą w wieku 14-20 lat,
  • pracownikom poradni psychologiczno-pedagogicznych,
  • wszystkim osobom, które pracują z młodzieżą i chcą nabyć wiedzę na temat skutecznych form motywowania, kształtowania kompetencji miękkich - rodzicom, nauczycielom, terapeutom.

Formy wsparcia:

  • Warsztaty kształtowania umiejętności społecznych (z ekspertem krajowym i ekspertem zagranicznym).
  • Warsztaty metodyczne dla kadry.
  • Wizyta studyjna w Niemczech.
  • Publikacja podręcznika “Od metod badania potencjału zawodowego i społecznego ucznia, poprzez przygotowanie go do kontaktu z pracodawcą, aż do praktycznego zetknięcia się z rynkiem pracy, czyli SZKOŁA PRZYSZŁYCH LIDERÓW W SPOŁECZEŃSTWIE I NA RYNKU PRACY - kompleksowy program kształtowania i podnoszenia kompetencji społecznych uczniów szkół zawodowych.” Jest to zbiór tekstów i scenariuszy warsztatów rozwijających kompetencje społeczne u młodych ludzi w wieku 14-20 lat, w szczególności uczniów szkół o profilu zawodowym. Podręcznik skierowany jest do osób pracujących na co dzień z takimi grupami wiekowymi. Opracowanie podręcznika odbyło się dzięki wsparciu udzielonemu przez Fundację Fundusz Współpracy w ramach projektu „Ścieżki współpracy – wsparcie dla podmiotów wdrażających współpracę ponadnarodową”, finansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój.

Wartość projektu:

99 490,00 zł

Wartość dofinansowania:

99 490,00 zł